Dehidratuota oda žiemą – 12 patarimų kaip to išvengti
Raminta Tamulaitė
Turinys
Dehidratuotos odos požymiai
Galima teigti, kad jūsų oda praradusi drėgmę, jeigu jums pasireiškia šie požymiai:
- Pleiskanojimas, šerpetojimas
- Raudonis, raudonos dėmės
- Tempimo jausmas
- Šiurkštumas
- Sudirgimas
- Niežėjimas
- Smulkios raukšlelės
- Odos įtrūkinėjimas
- Gėlimo ar deginimo jausmas
Kokias kosmetines priemones rinktis
Šaltojo sezono metu labai svarbu pasirinkti naudoti tinkamas kosmetines priemones, kurios apsaugotų odą nuo dehidratacijos ir išsausėjimo. Jei vasarą naudojote lengvos tektūros gelinį kremą, žiemą jį pakeiskite kreminės konsistencijos, labiau maitinančia, drėkinančia ir apsaugančia priemone nuo šaltos oro temperatūros.
Renkantis drėkinančias odos priemones, atkreipkit dėmesį į jų sudedamąsias dalis. Štai keletas ingredientų, kurie padės išlaikyti odos drėgmę ir atstatyti apsauginį barjerą:
- Keramidai (ceramids)
- Hialurono rūgštis (hyaluronic acid)
- Taukmedžio sviestas (shea butter)
- Erškėtrožių aliejus (rosehip oil)
- Jojobos/simondsijų aliejus (jojoba oil)
- Peptidai (pvz., palmitoyl hexapeptide-12)
- Pantenolis (panthenol)
- Alijošius (aloe vera)
- Glicerinas (glycerin)
- Cinkas (zinc)
- Skvalenas (squalene)
- Šlapalas (urea)
Kaip išvengti dehidratuotos odos žiemą
Norint, kad oda neišsausėtų žiemos metu, išliktų sveika, švytinti ir gyvybinga, svarbu žinoti ko reikėtų vengti, ką pakeisti odos rutinoje ir kokius kosmetikos produktus naudoti.
Pagrindiniai patarimai kaip išlaikyti drėgmę odoje:
1. Naudokite švelnų prausiklį
Jei nuplovus veidą prausikliu jaučiate tempimo jausmą, norisi nedelsiant tepti kremą – prausiklis yra netinkamas. Rinkitės prausiklį, kuris švariai nuplauna odą ir nešvarumus, tačiau tuo pačiu ir drėkina, nesausina odos.
2. Nuplovę odą prausikliu, iš karto drėkinkite
Kiekvieną kartą, kai plaunate odą, laikinai pašalinate natūralius odos aliejus. Būtent todėl po prausimo (ypač žiemą), būtina iš karto naudoti drėkinančias odos priemones, kurios sukuria apsauginį odos sluoksnį ir neleidžia išgaruoti drėgmei.
Patarimas: tepkite kremą bent 20 min. prieš išeidami į šaltą orą. Kremas yra sukurtas vandens pagrindu, o vanduo traukia šaltą orą, todėl kremui nespėjus susigerti, šaltame ore ant odos gali atsirasti mikrokristalai, kurie pažeis odos paviršių ir ji taps jautri, pažeidžiama, sudirgusi.
Drėkinantys kremai, rekomenduojami sausai / normaliai odai:
Profesionalo rekomendacija
Noon In-Depth Filler Cream, 50 ml
Giliai drėkina, atkuria elastingumą, suvienodina odos toną, taip pat veikia kaip raukšles užpildanti priemonė, su kombinuotais ingredientais, veikiančiais prieš odos senėjimą ir mažinančiais raukšles.
Profesionalo rekomendacija
Noon SOS okliuziją suteikiantis veido kremas, 50 ml
Atkuria odos barjerinę funkciją, atstato odos būklę po pažeidimų ar įtrūkimų ir užtikrina greitą bei ilgalaikį drėkinamąjį poveikį sausai ir labai sausai odai.
Profesionalo rekomendacija
Drėkina, maitina ir stangrina odą, su antigravitaciniu poveikiu. Padeda išsaugoti odos elastingumą, odos tankumą, formuoja veido ovalą. Taip pat padeda išvengti ir atitolinti matomus pažengusio odos senėjimo požymius.
Profesionalo rekomendacija
Endocare Tensage Nourishing cream, 50 ml
Sodrios ir maitinančios tekstūros kremas, kuris greitai įsigeria ir atkurti odos drėgmę, mažina raukšles bei suteikia greitą stangrinantį poveikį, atkuria veido ovalą. Jo sodri ir maitinanti tekstūra prisitaiko prie sausiausios odos poreikių.
Drėkinantys kremai, rekomenduojami riebiai / mišriai odai:
Profesionalo rekomendacija
Environ Super Moisturiser, 50 ml
Intensyviai drėkinantis kremas, atkuriantis apsauginį odos barjerą. Sudėtyje turi B, C, E vitaminų ir antioksidantų, kurie kovoja su laisvųjų radikalų žąla ir palaiko sveiką odos būklę.
Profesionalo rekomendacija
Environ Vita-Antioxidant AVST Moisturiser 1-5, 50 ml
Atkuria odos drėgmę, stiprina apsauginį barjerą, skatina odos atsinaujinimą, reguliuoja odos riebalavimąsi, skatina kolageno ir hialurono rūgšties gamybą, mažina raukšles ir randus, saugo nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio ir palaiko sveiką odos būklę. Tai 5 skirtingo stiprumo kremai, sudarantys Vitamin STEP-UP SYSTEM™ sistemą, kuri palaipsniui pratina odą prie didėjančių A ir C vitaminų koncentracijų.
Profesionalo rekomendacija
Sudėtyje esančios veikliosios medžiagos, tokios kaip keramidai, hialurono rūgštis, vitaminas E ir SCA® Growth Factor Technology, padeda atkurti odos apsauginę funkciją, suteikdamos ilgalaikį drėkinamąjį poveikį ir sumažindamos tempimo bei sudirgimo pojūtį. Tinka net ir po gydymo geriamaisiais ir (arba) tepamais retinoidais.
Profesionalo rekomendacija
Thesera Hydrating Repair, 20 ml
Odą atstatantis ir drėkinantis kremas. Kremas gali būti naudojamas ant paraudusios ir pažeistos odos, atstato odos būklę po intensyvių veido procedūrų.
3. Naudokite apsaugą nuo saulės
Nors šaltuoju metų laiku saulės būna visai nedaug, apsauga nuo saulės yra būtina! Nesvarbu, kad apsiniaukę, sninga ar lyja, o saulės visai nematyti, bet žalinga saulės spinduliuotė prasiskverbia pro debesis, darydama žalą mūsų odai. Žiemą UVB spinduliuotė (kuri veikia vasarą ir gamina vitaminą D odoje) neprasiskverbia pro debesis, tačiau veikia UVA spinduliai, kurie daro didžiausią žalą mūsų odai, pažeidžia odos apsauginį barjerą, sukelia senėjimą, odos vėžį ir naikina vitaminą D. UVA spinduliai prasiskverbia pro debesis ir stiklą, turi savybę atspindėti net 80% sniego ir 25% vandens. Būtent todėl žiemą yra būtina naudoti apsaugą nuo saulės, galima rinktis ir mažesnį SPF, pvz., 15, tačiau svarbu reguliariai atnaujinti kas 1,5-2 val.
4. Pakoreguokite jautrios odos priežiūrą
Jei žiemos metu pastebėjote, kad oda yra labai sujautrėjusi ar sudirgusi, naudokite tik kruopščiai parinktas ir būtiniausias odos priežiūros priemones. Kai odos apsauginis odos barjeras yra pažeistas, oda tinkamai nesugeba pasisavinti toniko, serumo ir kitų papildomų kosmetinių priemonių. Atkreipkite dėmesį į naudojamų priemonių sudėtį – venkite tokių ingredientų kaip alkoholis, kvapikliai, dažikliai, mineraliniai aliejai, kurie gali dar labiau jautrinti ir dirginti odą. Sujautrėjus odai, naudokite tik švelnų prausiklį, drėkinantį kremą ir apsaugą nuo saulės. Kai jausite, kad odos būklė pagerėjo, galite vėl įtraukti daugiau priemonių į odos rutiną.
5. Nenaudokite agresyvių odos šveitiklių
Šveitimas padeda pašalinti negyvas odos ląsteles ir paskatinti odos atsinaujinimą, tačiau per dažnas ir per šiurkštus odos šveitimas paskatina dehidrataciją ir netgi sukelia mikroįtrūkimus, oda netenka apsauginio barjero ir tampa pažeidžiama. Jei odai reikia šveitimo, vietoj šiurkščių šveitiklių su dalelėmis (skrabų) rinkitės švelnius rūgštinius arba enziminius šveitiklius. Pažeistai, sudirgusiai ar sujautrėjusiai odai visai nenaudokite šveitiklio tol, kol ji pilnai atsistatys į normalią būklę.
Patarimas: neatstačius odos drėgmės, nenaudokite ir retinolio, sausinančių bei džiovinančių veido kaukių.
6. Venkite karšto dušo
Tam, kad išlaikytumėte drėgmę odoje, prauskitės po drungnu ar šiltu vandeniu. Karštas dušas panaikina natūralius odos aliejus ir skatina dehidrataciją. Taip pat po dušo stenkitės odą nusausinti ne trindami, bet švelniai tapšnodami minkštos medžiagos švariu rankšluosčiu ar vienkartine servetėle.
7. Odos rutiną atlikite bent 1 val prieš eidami miegoti
Atlikus odos rutiną vakare, nepatartina iš karto eiti miegoti ir tikėtis, kad naudojamos kosmetinės priemonės liks ant odos, o ne susigers į pagalvę. Rekomenduojama odos priežiūrą nakčiai atlikti bent valandą prieš einant miegoti.
Patarimas: rinkitės šilkinį pagalvės užvalkalą, kuris nesugeria veido kremo ir taip padeda išsaugoti odos drėgmę.
8. Nakčiai naudokite drėkinantį ar maitinantį kremą
Maitinantys ir drėkinantys kremai yra sunkesnės tekstūros, todėl oda užtrunka ilgiau laiko juos pasisavinti. Nakties metu oda atsinaujina net du kartus greičiau, todėl naudojant daugiau drėgmę atstatančių priemonių, oda geriau pasisavina naudingas medžiagas ir išlieka pridrėkinta iki ryto.
9. Palaikykite odos drėgmę ir iš vidaus
Žiemą stenkitės išgerti reikiamą vandens kiekį, kad suteiktumėte odai drėgmės ne tik išorės, bet ir iš vidaus. Nepakankamas išgeriamo vandens kiekis skatina odos išsausėjimą ir lėtina atsinaujinimo procesus. Per dieną reikėtų išgerti bent 1,5-2 l vandens.
Patarimas: jei pastebite, kad nepavyksta išgerti reikiamo kiekio vandens, laikykite vandens gertuvę šalia savęs ir reguliariai gurkšnokite. Taip pat vandenį galite paskaninti vaisiais (citrina, laimu, apelsinu ir pan.).
Galite į mitybą įtraukti maisto produktų, turinčių daugiau antioksidantų (juodasis šokoladas, uogos, kopūstai, pupelės, špinatai) ir omegos rūgščių (avokadas, riešutai), kurie padės odai išlikti sveikai ir palaikys joje esančią drėgmę.
10. Naudokite patalpų drėkintuvą
Žiemą uždarose patalpose naudojami šildytuvai ištraukia drėgmę ne tik iš patalpos, bet ir iš odos. Tokiu atveju veikiantys drėkintuvai padeda palaikyti drėgmę patalpose, o tuo pačiu padeda išvengti ir odos išsausėjimo.
11. Apsaugokite odą ir rinkitės švelnios medžiagos rūbus
Odą gali dirginti ir sausinti šiurkščios, nekokybiškos medžiagos rūbai. Rinkitės laisvesnius, patogius, kvėpuojančios ir natūralios medžiagos rūbus ir apsaugokite odą nuo papildomo dirginimo žiemos metu.
Nepamirškite kiekvieną kartą būdami lauke dėvėti šiltas pirštines ir apsaugoti rankų odą nuo šalčio ir išsausėjimo.
12. Specialisto pagalba
Esant dideliam odos sudirgimui ir diskomfortui, apsilankykite pas kosmetologą ar dermatologą, kuris padės atstatyti odos apsauginį barjerą ir parinks jums tinkamiausias kosmetines priemones bei patars kaip atstatyti pablogėjusią odos būklę.
Rekomenduojama registruotis drėkinančiai veido procedūrai, kuri iš karto padės pagerinti išsausėjusios odos būklę.
Norėdami pasikonsultuoti dėl jūsų odai geriausiai tinkančių priemonių, užpildykite kontaktinę formą.