Nemokamas pristatymas nuo 49 €

Hialurono rūgštis: ar tikrai tokia veiksminga?

Kosmeteloge Kaune Raminta Ragelyte Tamulaite

Raminta Tamulaitė

Hialurono rūgštis neabejotinai yra vienas populiariausių kosmetikos ingredientų, žadantis jaunystę ir grožį.  Tai yra natūraliai mūsų organizme esanti molekulė, kuri grožio srityje labiausiai vertinama dėl savo savybių sulaikyti drėgmę odoje ir gebėjimu kovoti su senėjimo procesais. Su amžiumi esantis hialurono kiekis odoje ima mažėti, todėl svarbu papildomai naudoti kosmetines priemones, papildytas šia medžiaga. Tačiau ar tikrai hialurono rūgštis yra tokia veiksminga mūsų odai ir grožiui? Kviečiu sužinoti daugiau apie hialurono rūgštį ir jos poveikį odai. 

Hialuronas arba hialurono rūgštis (HR) yra pagrindinė molekulė, susijusi su odos drėgme. Šis polisacharidas natūraliai yra mūsų organizme ir užpildo tarpląstelinę erdvę, suteikdamas ląstelėms struktūrą ir patvarumą. Tokiu būdu hialuronas neleidžia odai suglebti, didina jos stangrumą bei daro didelį poveikį ląstelių funkcijoms. Iš visos organizme esančios hialurono rūgšties net 50% jos yra odoje. Šio drėkinančio komponento molekulė, jungdamasi su vandens molekulėmis, gali sulaikyti net 1000 kartų už save daugiau sveriantį vandens kiekį. Tokiu būdu hialuronas aprūpina odos ląsteles drėgme. Senstant oda natūraliai praranda hialurono kiekį, todėl svarbu papildomai naudoti kosmetines priemones su hialurono rūgštimi.

Hialurono rūgšties nauda

Hialurono rūgštis turi nepakeičiamų savybių tiek odai, tiek ir visam organizmui.

Nauda odai

Hialurono rūgšties daugiausiai yra mūsų odoje. Ji yra labai svarbi dėl šių savybių:

  • Suteikia patvarumą. Hialurono rūgštį galime įsivaizduoti kaip čiužinį, kuris suteikia patvarumą nervams, sąnariams ir odos sandarai.
  • Pagrindinis odos drėkiklis. Intensyviai drėkina odą ir padeda išvengti dehidratacijos. Priemonės su hialurono rūgštimi ant odos sudaro ploną plėvelę, kuri padeda sulaikyti vandenį odoje.
  • Gerina odos tekstūrą. Padeda išlaikyti drėgmę epidermio sluoksnyje, todėl oda atrodo lygesnė, putlesnė ir jaunesnė.
  • Stabdo senėjimo procesus. Užpildo tarpląstelinę erdvę ir suteikia ląstelėms tūrį, todėl neleidžia odai suglebti. Hialuronas taip pat skatina odos baltymo elastino ir kolageno gamybą, todėl mažina raukšles, didina odos stangrumą, tonusą ir putlumą.
  • Gerina ląstelių veiklą. Didelį poveikį daro ląstelių funkcijoms.
  • Veikia kaip antioksidantas. Apsaugo odą nuo laisvųjų radikalų žalos.
  • Palaiko sveiką odos būklę. Dalyvauja žaizdų gijimo procese, padeda atstatyti pažeistas odos ląsteles, mažina uždegimo procesus.
  • Gerina kosmetikos produktų skvarbą. Hialurono rūgštis padeda kosmetikos ingredientams geriau patekti į gilesnius odos sluoksnius.
  • Mažina sudirgimą. Vietinio poveikio preparatai, kurių sudėtyje yra hialurono rūgšties, naudojami dėl jos gydomųjų savybių, mažinančių odos sudirgimą. 

Nauda visam organizmui

Hialuronas svarbus visam organizmui. Jo yra ne tik odoje, bet ir kauluose, sąnariuose, jungiamuosiuose audiniuose, akyse. Hialurono rūgštis mažina viso organizmo dehidrataciją, sutepa sąnarius, užpildo tarpląstelinę erdvę, stiprina imuninį atsaką, reguliuoja uždegiminių ląstelių aktyvumą, skatina greitesnį audinių gijimą, padeda formuotis kraujagyslėms ir kovoti su vėžinėmis ląstelėmis. Hialurono rūgšties gamyba padidėja audinių pažeidimo ir žaizdų gijimo metu.

Hialurono rūgštis ir senėjimas

Hialuronas labai svarbų vaidmenį atlieka odai senstant. Su amžiumi ląstelės praranda gebėjimą intensyviai gaminti HR, oda tampa sausesnė, plonesnė ir pradeda glebti, todėl atsiranda raukšlių, sumažėja odos stangrumas ir elastingumas. Maždaug trečdalį turimo hialurono kiekio organizmas natūraliai atnaujina kasdien, tačiau senstant šis gebėjimas lėtėja, todėl svarbu padėti odai papildomai gauti hialurono ir taip ilgiau išvengti senėjimo požymių.

Oda pradeda dramatiškai senti, kai hialurono rūgšties drastiškai sumažėja epidermio sluoksnyje. Tokiu atveju epidermis praranda pagrindinę molekulę, atsakingą už vandens molekulių surišimą ir sulaikymą, todėl prarandama odos drėgmė. Šie veiksniai prisideda prie odos dehidratacijos, atrofijos ir elastingumo praradimo, kurie būdingi senstančiai odai.

Su amžiumi hialurono rūgšties kiekis organizme ima mažėti. Jau nuo 25-erių metų sulėtėja hialurono gamyba. Spartesnis šio drėkinančio komponento sumažėjimas prasideda 40-ies metų, o sulaukus 50-ies metų hialurono rūgšties kiekis būna mažesnis net du kartus negu jaunystėje.

Hialurono rūgštis prieš ir po

Hialurono išlaikymas organizme

Hialurono rūgšties praradimą organizme skatina laisvieji radikalai, kurie daugiausiai pažeidžia mūsų odą dėl išorinių veiksnių (saulės spinduliuotė, oro tarša, rūkymas, stresas), taip pat nesubalansuota mityba, ligos ir kt.

Norint išlaikyti hialurono rūgštį organizme, rekomenduojama stiprinti imunitetą ir naudoti medžiagas, kurios sumažina laisvųjų radikalų kiekį – tai vitaminas c, geležis ir varis.

Hialurono veiksmingumas

Hialurono poveikis odai priklauso nuo kelių veiksnių:

  • Skirtinga koncentracija. Norint, kad hialurono rūgštis būtų efektyvesnė, reikia atkreipti dėmesį į kosmetikos sudėtį. Kuo hialurono rūgštis bus aukščiau kosmetikos ingredientų sąraše, tuo jos kiekis, o tuo pačiu ir poveikis odai bus didesnis. Veiksmingiausias produktas yra su 2% hialurono.
  • Pavadinimas. Poveikis priklauso ir nuo hialurono rūgšties formos. Vienos iš jų veikia daugiau odos paviršių, drėkina ir saugo nuo išsausėjimo, kitos skverbiasi giliau į odą ir kovoja su senėjimo procesais.
  • Molekulių dydis (molekulinė masė). Hialurono rūgšties molekulės gali būti skirtingų dydžių. Būtent nuo to priklauso kaip giliai molekulė skverbsis į odą. Didesnė hialurono molekulė veikia išoriniam epidermio sluoksnyje, drėkina odos paviršių ir gerina odos tekstūrą. Tuo tarpu mažesnė hialurono molekulė skverbiasi giliau į dermos sluoksnį, papildo hiarulono atsargas odoje, skatina kolageno gamybą, stangrina odą ir mažina raukšlių gylį ir senėjimo požymius, didina odos elastingumą. Mažesnės molekulės veikimas yra ilgesnis.
  • Užpildai. Hialurono rūgštį galima suleisti į odą injekciniu būdu. Užpildais iš karto yra išlyginamos raukšlės, oda giliai drėkinama ir jauninama. Tačiau toks hialurono rūgšties būdas dažnai sukelia nepageidaujamą šalutinį poveikį – po procedūros dažnai atsiranda patinimas, paraudimas, mėlynės ir kt.

Hialurono rūgšties formos

Dažniausiai sutinkamos šios hialurono rūgšties formos:

  • Sodium Hyaluronate (Hyaluronic Acid, Sodium Salt). Tai pagrindinė ir natūrali hialurono rūgštis, esanti odos dermoje. Ji gali būti didelės arba mažos molekulinės masės, sulaiko drėgmę, palaiko odos drėkinimą ir kovoja prieš senėjimą. Mažos molekulinės masės Sodium Hyaluronate giliai drėkina odą ir kovoja prieš senėjimą, didelės molekulinės masės forma veikia kaip odos drėkiklis ir dažnu atveju padeda kovoti su problemine oda, lygina jos tekstūrą.
  • Acetylated hyaluronic acid (Sodium Acetyl Hyaluronate). Savo savybėmis yra veiksmingesnė nei Hyaluronic Acid, giliau skverbiasi į odos sluoksnius, turi didesnį gebėjimą sulaikyti drėgmę epidermio sluoksnyje, kovoja su odos senėjimu, gerina elastingumą, atkuria odos apsauginį barjerą ir lygina odą.
  • Sodium Hyaluronate Crosspolymer. lgiau išsilaiko odos epidermyje, gerina hidrataciją, mažina transepiderminio vandens netekimą, drėkina, didina antioksidacinį poveikį odoje.
  • Hydrolyzed Hyaluronic Acid. Prasiskverbia į gilesnius odos sluoksnius ir giliai drėkina.
  • Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate. Be pagrindinių hialurono rūgšties savybių, tokių kaip drėgmės sulaikymas, ši hialurono rūgštis pasižymi ypatinga išsilaikymo ant odos savybe, todėl nėra lengvai nuplaunama.
  • C12-13 Alkyl Glyceryl Hydrolyzed Hyaluronate. Gerina odos barjerą, drėkina raginį odos sluoksnį ir atkuria pažeistą odą.

Hialuronas kosmetikos produktuose

Hialurono rūgštis dažniausiai įeina į kremų, losjonų, serumų ir kaukių sudėtį. Visais atvejais produktai dažnai būna veiksmingi ir naudingi odai, tačiau yra keletas skirtumų. Dažniausiai kremuose esanti hialurono rūgštis veikia paviršinius odos sluoksnius ir atkuria apsauginį odos barjerą. Tuo tarpu serumai yra lengvesni, juose hialurono molekulės yra mažesnės molekulinės masės ir skverbiasi į gilesnius odos sluoksnius, todėl yra veiksmingesni.

Rekomenduojami efektyvūs produktai su hialurono rūgštimi:

Environ HA Intensive Hydrating Serum – hialurono rūgšties serumas, 30 ml.

Profesionalo rekomendacija

Environ HA Intensive Hydrating serum, 30 ml

Intensyviai drėkinantis serumas su hialurono rūgštimi. Didelė hialurono rūgšties koncentracija padeda atstatyti drėgmę ir atkurti apsauginį odos barjerą. Mažos molekulinės masės hialurono rūgštis Sodium Hyaluronate lengviau prasiskverbia ir patenka į gilesnius odos sluoksnius.

Halo-ronic Serum

Profesionalo rekomendacija

Noon Halo-Ronic™ serum, 50 ml

Drėkina, užpildo raukšles ir smulkius odos nelygumus, veikia kaip stiprus antioksidantas, turi priešuždegiminį ir antimikrobinį poveikį, mažina aknės bėrimus.

HubisLab ampulė au 65% hialurono rūgšties kompleksu, 50 ml

Profesionalo rekomendacija

HubisLab ampulė su 65% hialurono rūgšties kompleksu, 50 ml

Serumas veiksmingai drėkina ir greitai atkuria jautrią ir išsausėjusią odą. Taip pat padidina odos elastingumą ir sustiprina odos apsauginį barjerą.

Endocare Expert Drops drėkinamoji sistema, 2x10 ml

Profesionalo rekomendacija

Endocare Expert Drops drėkinamoji sistema, 2×10 ml

Hydrating serumas yra dieniniam naudojimui skirtas produktas su hialurono rūgštimi, kuri užtikrina ilgalaikį drėkinimą ir Edafence®, kuris sustiprina odos barjerą, saugo ir atkuria nuo taršos bei kitų išorinių veiksnių. Taip pat į šį rinkinį įeina ir Soft Peel serumas – naktinė priemonė, sukurta su retinoliu ir sinergiškai veikiančiomis aktyviosiomis medžiagomis, kurios atlieka dvigubą cheminį ir enziminį pilingą, skatinantį ląstelių atsinaujinimą. Padeda išlyginti odos tekstūrą, sumažinti raukšles bei pagerinti odos tonusą.

Sesderma Hidraderm Hyal veido kremas, 50 ml

Profesionalo rekomendacija

Sesderma Hidraderm Hyal veido kremas, 50 ml

Šis veido kremas su 3-jų tipų hialurono rūgšties molekulėmis, kurios patalpintos į nano dydžio liposomas, todėl užtikrinamas gilus, skirtingų odos sluoksnių drėkinimas.

Noon HydroCalming & Vit Complex, 3x5 ml

Profesionalo rekomendacija

Noon HydroCalming & Vit Complex ampulės, 3×5 ml

Šių ampulių sudėtis papildyta ne tik hialurono rūgštimi, bet ir odą drėkinančių faktorių, vitaminų bei augalinių ekstraktų deriniu. Giliai drėkina ir atstato odos drėgmę.

Hialurono rūgštis puikiai veikia ir su šiais ingredientais:

  • Vitaminas C. Puikus antioksidantas, padeda išvengti odos sausėjimo, apsaugo nuo žalingo aplinkos poveikio.
  • Vitaminas B5 (pantenolis). Padeda suminkštinti ir išlyginti odą.
  • Retinolis.
  • AHA ir BHA rūgštys.

Hialurono rūgšties kaina

Dažniausiai kosmetikos produkto su hialurono rūgštimi kainą lemia HR molekulinė masė ir koncentracija. Jei priemonės sudėtyje yra paprasčiausia hialurono rūgštis, kuri neturi savybės giliai skverbtis į odą, toks produktas kainuos mažiau. Jeigu priemonės sudėtį sudaro ir mažos, ir didelės molekulinės masės hialuronas, kurios veikia ir išorinį odos sluoksnį epidermį, ir gilesnį sluoksnį dermą, toks produktas turės didesnę kainą. Būtent todėl renkantis priemonę yra svarbu atkreipti į jos sudėtį.

Naudojimas ir rezultatai

Norint, kad hialurono poveikis būtų veiksmingas ir atneštų geriausius rezultatus mūsų odai, svarbu žinoti kaip teisingai jį naudoti:

  • Produktą su hialuronu reikia tepti ant švarios, drėgnos odos, tuomet drėkinančio ingrediento poveikis bus efektyviausias ir pritrauks į odą daugiau drėgmės.
  • Galima tepti ryte ir vakare.
  • Naudojant serumą, nepamirškite jam susigėrus ant viršaus tepti ir paprastai naudojamą kremą, kuris neleis drėgmei išgaruoti.
  • Greitą rezultatą galite pamatyti iškart užtepus produktą ant odos – oda bus putlesnė, drėgnesnė. Ilgalaikis rezultatas, pvz., raukšlių sumažėjimas, pradeda matytis maždaug po dviejų mėnesių nuo naudojimo pradžios.
hialurono kosmetikos produktuose

Šalutinis poveikis

Nors hialuronas vadinamas ir hialurono rūgštimi, su odos šveitimu, AHA ir BHA rūgštimis nieko bendra neturi. Kadangi hialurono rūgštis natūraliai yra odoje, ji labai retai sukelia alergines odos reakcijas ir šalutinį poveikį, todėl tinka net ir jautriai, raustančiai, problematiškai odai, galima naudoti nėštumo metu. 

Visgi jei naudojant hialurono rūgštį, jums pasireiškė šalutinis poveikis, tai gali būti dėl:

  • Kiti kosmetikos produkte esantys ingredientai sukėlė nepageidaujamą odos atsaką.
  • Per dažnai naudojama hialurono rūgštis.
  • Naudojama per didelė produkto koncentracija – kosmetinėse priemonėse hialurono rūgšties turėtų būti ne daugiau nei 2%.

Rekomenduojama registruotis drėkinančiai veido procedūrai, kuri padės atstatyti odos drėgmę.

Norėdami pasikonsultuoti dėl jūsų odai geriausiai tinkančių priemonių, užpildykite kontaktinę formą.

Kontaktai

Rezervuokite vizitą susisiekdami žemiau nurodytais kontaktais, „Treatwell“ programėlėje arba užpildydami kontaktinę formą svetainėje.

Treatwell rezervacija
+370 629 08590
info@ramioda.lt
Adresas: Kęstučio g. 27-115, Kaunas
Kosmetologės Kaune Ramintos Tamulaitės instagram įrašas
Kosmetologės Kaune Ramintos Tamulaitės instagram įrašas
Kosmetologės Kaune Ramintos Tamulaitės instagram įrašas
Kosmetologės Kaune Ramintos Tamulaitės instagram įrašas
Kosmetologės Kaune Ramintos Tamulaitės instagram įrašas
Kosmetologės Kaune Ramintos Tamulaitės instagram įrašas